SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekök 5108016
*
nr 510 8016
Tekök
Pläter, höjd: 26
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2008
kl 16:08:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 23:14:22
1
150 kr
24/2 18:32:13
2
200 kr
25/2 15:53:40
3
Vinnande bud
25/2 15:59:08
2
300 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Tekök
nr 510 8016
Tekök
Pläter, höjd: 26
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 23:14:22 | 1 | 150 kr |
24/2 18:32:13 | 2 | 200 kr |
25/2 15:53:40 | 3 | Vinnande bud |
25/2 15:59:08 | 2 | 300 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41